Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 30FLAT B
Registration Number:12041301510021
|Transaction Date:23/03/2012
PRN:B7416550
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $6,156 /sq.ft.
Gross Area
461sq.ft.
Buy $4,772 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 23/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North