Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 24FLAT E
Registration Number:26033100550080
|Transaction Date:19/03/2026
PRN:B0856695
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

20/25
PRICE
$4.6 M
Saleable Area
399sq.ft.
Buy $11,519 /sq.ft.
Gross Area
504sq.ft.
Buy $9,127 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 19/03/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North