Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 24FLAT A
Registration Number:00790746
|Transaction Date:28/10/1997
PRN:B0855636
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
485sq.ft.
Buy $5,974 /sq.ft.
Gross Area
628sq.ft.
Buy $4,618 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 28/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North