Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 6FLAT C
Registration Number:11022302680142
|Transaction Date:31/01/2011
PRN:B0856098
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$1.72 M
Saleable Area
357sq.ft.
Buy $4,813 /sq.ft.
Gross Area
464sq.ft.
Buy $3,707 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 31/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North