Sold
Shun Fung BuildingFLOOR 28FLAT A
Registration Number:24041601860632
|Transaction Date:12/04/2024
PRN:B0855670
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

17/26
PRICE
$4.97 M
Saleable Area
485sq.ft.
Buy $10,238 /sq.ft.
Gross Area
628sq.ft.
Buy $7,914 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 12/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
240
Walking toYuen LongStation
7 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street North