Sold
Shun Fat HouseFLOOR 4FLAT 1
Registration Number:06062100540019
|Transaction Date:24/05/2006
PRN:B5657348
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/4
PRICE
$450 K
Saleable Area
273sq.ft.
Buy $1,646 /sq.ft.
Gross Area
338sq.ft.
Buy $1,331 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 24/05/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long