Sold
Shun Fat HouseFLOOR 6FLAT 7
Registration Number:11121402290053
|Transaction Date:10/12/2011
PRN:B4735775
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/4
PRICE
$1.3 M
Saleable Area
279sq.ft.
Buy $4,663 /sq.ft.
Gross Area
345sq.ft.
Buy $3,768 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 10/12/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long