Sold
Shun Fat HouseFLOOR 4FLAT 6
Registration Number:00868244
|Transaction Date:09/07/1999
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$638 K
Saleable Area
266sq.ft.
Buy $2,400 /sq.ft.
Gross Area
330sq.ft.
Buy $1,933 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 09/07/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long