Sold
Shun Fat HouseFLOOR 6FLAT 8
Registration Number:05121400030295
|Transaction Date:18/11/2005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BellMok莫明雅
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-154816)
Sold

1/4
PRICE
$550 K
Saleable Area
279sq.ft.
Buy $1,973 /sq.ft.
Gross Area
345sq.ft.
Buy $1,594 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 18/11/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long