Sold
Shun Fat HouseFLOOR 10FLAT 4
Registration Number:09090403100090
|Transaction Date:20/08/2009
PRN:B4735748
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/4
PRICE
$868 K
Saleable Area
299sq.ft.
Buy $2,901 /sq.ft.
Gross Area
371sq.ft.
Buy $2,340 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 20/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long