Sold
Shun Fat HouseFLOOR 9FLAT 4
Registration Number:09012303080010
|Transaction Date:29/12/2008
PRN:B0891616
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/4
PRICE
$530 K
Saleable Area
299sq.ft.
Buy $1,771 /sq.ft.
Gross Area
371sq.ft.
Buy $1,429 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 29/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
80
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
54-60 Kau Yuk Road Yuen Long