Sold
Shun Chi Court Shun Ying House (block C)FLOOR 1FLAT 15
Registration Number:25020700280197
|Transaction Date:17/01/2025
PRN:A6234705
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
477sq.ft.
Buy $6,920 /sq.ft.
Gross Area
565sq.ft.
Buy $5,841 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 17/01/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-12-1982-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
1,539
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
4 Shun Chi Street