Sold
Shui Fung BuildingFLOOR 12FLAT B
Registration Number:12042700820031
|Transaction Date:18/04/2012
PRN:A6561153
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$1.63 M
Saleable Area
237sq.ft.
Buy $6,883 /sq.ft.
Gross Area
343sq.ft.
Buy $4,752 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 18/04/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
9 Temple Street