Sold
Shui Fung BuildingFLOOR 20FLAT C
Registration Number:08007120
|Transaction Date:03/02/2000
PRN:B4197489
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$520 K
Saleable Area
150sq.ft.
Buy $3,475 /sq.ft.
Gross Area
223sq.ft.
Buy $2,332 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 03/02/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
9 Temple Street