Sold
Shui Fung BuildingFLOOR 14FLAT A
Registration Number:08072200090045
|Transaction Date:03/07/2008
PRN:A6561051
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
PRICE
$978 K
Saleable Area
237sq.ft.
Buy $4,130 /sq.ft.
Gross Area
343sq.ft.
Buy $2,851 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 03/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toYau Ma TeiStation
1 Min(s)
Address/ Area
9 Temple Street