Sold
Shiu (siu) King BuildingFLOOR 15FLAT A
Registration Number:11012501610033
|Transaction Date:12/01/2011
PRN:B4093452
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$2.29 M
Saleable Area
529sq.ft.
Buy $4,333 /sq.ft.
Gross Area
655sq.ft.
Buy $3,496 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 12/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
208
Walking toKowloon BayStation
12 Min(s)
Address/ Area
2-8 On Wah Street