Sold
Sherwood Court Tower 1FLOOR 14FLAT E
Registration Number:11021501500033
|Transaction Date:11/02/2011
PRN:B6230322
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JasonYeung楊卓文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-573921)
PRICE
$9.02 M
Saleable Area
773sq.ft.
Buy $11,671 /sq.ft.
Gross Area
877sq.ft.
Buy $10,285 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 11/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
221
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Kwai Sing Lane