Sold
Sherwood Court Tower 1FLOOR 6FLAT E
Registration Number:19042402000016
|Transaction Date:02/04/2019
PRN:A1389590
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

14/15
PRICE
$14.9 M
Saleable Area
798sq.ft.
Buy $18,681 /sq.ft.
Gross Area
926sq.ft.
Buy $16,091 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 02/04/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
221
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Kwai Sing Lane