Sold
Shan Tsui Court Tsui Pui House (block A)FLOOR 16FLAT 8
Registration Number:25082902070663
|Transaction Date:22/08/2025
PRN:B6387577
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$3 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $7,918 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $6,329 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 22/08/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road