Sold
Shan Kwong Towers Stage 1FLOOR 8FLAT C
Registration Number:21050701750029
|Transaction Date:16/04/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/7
PRICE
$16.8 M
Saleable Area
860sq.ft.
Buy $19,534 /sq.ft.
Gross Area
1,100sq.ft.
Buy $15,273 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 16/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-01-1976-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
180
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-24 Shan Kwong Road