Sold
Sham Tsung CourtFLOOR 5FLAT B
Registration Number:05100401080051
|Transaction Date:09/09/2005
PRN:A7105370
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$911.8 K
Saleable Area
340sq.ft.
Buy $2,681 /sq.ft.
Gross Area
410sq.ft.
Buy $2,224 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 09/09/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking toSham Shui PoStation
4 Min(s)
Address/ Area
17-19 Wong Chuk Street