Sold
Serene CourtFLOOR 22FLAT E
Registration Number:11120901250050
|Transaction Date:24/11/2011
PRN:A2029930
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $10,744 /sq.ft.
Gross Area
582sq.ft.
Buy $8,763 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 24/11/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street