Sold
Serene CourtFLOOR 28FLAT G
Registration Number:07050202320035
|Transaction Date:10/04/2007
PRN:B6311279
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
461sq.ft.
Buy $5,427 /sq.ft.
Gross Area
574sq.ft.
Buy $4,355 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 10/04/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street