Sold
Serene CourtFLOOR 29FLAT A
Registration Number:08063000490019
|Transaction Date:12/06/2008
PRN:B5433781
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$3.65 M
Saleable Area
370sq.ft.
Buy $9,857 /sq.ft.
Gross Area
451sq.ft.
Buy $8,093 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 12/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street