Sold
Serene CourtFLOOR 22FLAT A
Registration Number:20123001980040
|Transaction Date:21/12/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

2/13
PRICE
$8.9 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $18,749 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $15,266 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 21/12/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street