Sold
Serene CourtFLOOR 14FLAT C
Registration Number:11082500840014
|Transaction Date:18/08/2011
PRN:A2029078
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$6.63 M
Saleable Area
691sq.ft.
Buy $9,594 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $7,800 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 18/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street