Sold
Serene CourtFLOOR 8FLAT A
Registration Number:23053001190015
|Transaction Date:12/05/2023
PRN:B3632420
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$8.2 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $17,274 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $14,065 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 12/05/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street