Sold
Serene CourtFLOOR 28FLAT F
Registration Number:09052902030072
|Transaction Date:30/04/2009
PRN:B5771052
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$2.26 M
Saleable Area
370sq.ft.
Buy $6,103 /sq.ft.
Gross Area
451sq.ft.
Buy $5,011 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 30/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street