Sold
Serene CourtFLOOR 25FLAT A
Registration Number:07062801460057
|Transaction Date:06/06/2007
PRN:A2028802
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$2.5 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $5,267 /sq.ft.
Gross Area
583sq.ft.
Buy $4,288 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 06/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street