Sold
Serene CourtFLOOR 11FLAT C
Registration Number:07749320
|Transaction Date:16/04/1999
PRN:A2029040
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
691sq.ft.
Buy $4,775 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $3,882 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 16/04/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street