Sold
Serene CourtFLOOR 27FLAT A
Registration Number:15011902090018
|Transaction Date:15/01/2015
PRN:A2028815
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$6.65 M
Saleable Area
370sq.ft.
Buy $17,959 /sq.ft.
Gross Area
441sq.ft.
Buy $15,079 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
232
Walking toKennedy TownStation
12 Min(s)
Address/ Area
35 Sai Ning Street