Sold
Sea View Villa House E10
Registration Number:00478098
|Transaction Date:08/06/2001
PRN:B3106104
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
PRICE
$6.8 M
Saleable Area
1,519sq.ft.
Buy $4,477 /sq.ft.
Gross Area
1,994sq.ft.
Buy $3,410 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 08/06/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11-1984-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
42 Block(s)
Total Units
42
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
35 Chuk Yeung Road