Sold
Sea View Villa House F2
Registration Number:17052401980069
|Transaction Date:08/05/2017
PRN:B3106340
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TonyLee李家東
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-370114)
PRICE
$40.88 M
Saleable Area
1,526sq.ft.
Buy $26,783 /sq.ft.
Gross Area
2,018sq.ft.
Buy $20,258 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 08/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11-1984-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
42 Block(s)
Total Units
42
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
35 Chuk Yeung Road