Sold
Sea View Villa House C6
Registration Number:20072801870013
|Transaction Date:20/07/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

StephenChau周厚文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-277573)
PRICE
$20 M
Saleable Area
1,498sq.ft.
Buy $13,348 /sq.ft.
Gross Area
1,847sq.ft.
Buy $10,828 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 20/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-11-1984-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
42 Block(s)
Total Units
42
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
35 Chuk Yeung Road