Sold
Yue Xiu Plaza Sau Wah Court (block 2)FLOOR 8FLAT G
Registration Number:06120602490029
|Transaction Date:21/11/2006
PRN:A5701794
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.65 M
Gross Area
599sq.ft.
Buy $2,755 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 21/11/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toDiamond HillStation
15 Min(s)
Address/ Area
9 Ning Yuen Street