Sold
Yue Xiu Plaza Sau Ming Court (block 1)FLOOR 18FLAT F
Registration Number:24111900190036
|Transaction Date:25/10/2024
PRN:B4091405
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$4.83 M
Saleable Area
448sq.ft.
Buy $10,786 /sq.ft.
Gross Area
599sq.ft.
Buy $8,063 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 25/10/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toDiamond HillStation
15 Min(s)
Address/ Area
9 Ning Yuen Street