Sold
Yue Xiu Plaza Sau Ming Court (block 1)FLOOR 9FLAT H
Registration Number:11110400030022
|Transaction Date:06/10/2011
PRN:A5700982
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$4 M
Saleable Area
566sq.ft.
Buy $7,065 /sq.ft.
Gross Area
756sq.ft.
Buy $5,291 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 06/10/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toDiamond HillStation
15 Min(s)
Address/ Area
9 Ning Yuen Street