Sold
San Po Kong MansionFLOOR 7FLAT D5
Registration Number:07441510
|Transaction Date:10/03/1998
PRN:B6535875
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $3,462 /sq.ft.
Gross Area
440sq.ft.
Buy $2,727 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 10/03/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
540
Walking toWong Tai SinStation
9 Min(s)
Address/ Area
32 Yin Hing Street