Sold
San Po Kong MansionFLOOR 14FLAT B7
Registration Number:09061901380177
|Transaction Date:05/06/2009
PRN:B9220283
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
516sq.ft.
Buy $2,702 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 05/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
540
Walking toWong Tai SinStation
9 Min(s)
Address/ Area
32 Yin Hing Street