Sold
San Po Kong MansionFLOOR 9FLAT B3
Registration Number:07102403
|Transaction Date:15/05/1997
PRN:B9220249
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$1.64 M
Saleable Area
487sq.ft.
Buy $3,367 /sq.ft.
Gross Area
680sq.ft.
Buy $2,409 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 15/05/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
540
Walking toWong Tai SinStation
9 Min(s)
Address/ Area
32 Yin Hing Street