Sold
Sai Kung Town Centre Block DFLOOR 6FLAT H
Registration Number:24021400450035
|Transaction Date:22/01/2024
PRN:B5377449
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
Sold

1/1
PRICE
$3.73 M
Saleable Area
368sq.ft.
Buy $10,130 /sq.ft.
Gross Area
490sq.ft.
Buy $7,608 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 22/01/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01-1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
264
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-40 Fuk Man Road