Sold
Sai Kung Town Centre Block FFLOOR 6FLAT D
Registration Number:20052101050040
|Transaction Date:05/05/2020
PRN:B3136260
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DonnaWong黃俊紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-683365)
Sold

1/1
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
293sq.ft.
Buy $14,858 /sq.ft.
Gross Area
398sq.ft.
Buy $10,930 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 05/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01-1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
264
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
22-40 Fuk Man Road