Sold
Sai Kung Mansion (building) Block BFLOOR 8FLAT B2
Registration Number:00581333
|Transaction Date:21/11/2003
PRN:B3142833
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AnnNg吳麗賢
ACCOUNT DIRECTOR(E-445007)
Sold

1/1
PRICE
$1.15 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $2,562 /sq.ft.
Gross Area
545sq.ft.
Buy $2,110 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 21/11/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
154
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
42-56 Fuk Man Road