Sold
Royal CourtFLOOR 26FLAT E
Registration Number:07094603
|Transaction Date:02/05/1997
PRN:B5748647
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$12 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $17,099 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $13,058 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 02/05/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road