Sold
Royal CourtFLOOR 26FLAT B
Registration Number:25062500230366
|Transaction Date:18/06/2025
PRN:C0780789
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
Sold

1/2
PRICE
$12.8 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $18,238 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $13,928 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 18/06/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road