Sold
Royal CourtFLOOR 20FLAT E
Registration Number:19101100360151
|Transaction Date:03/10/2019
PRN:B8887817
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
Sold

5/11
PRICE
$18.5 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $26,360 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $20,131 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 03/10/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road