Sold
Royal CourtFLOOR 32FLAT D
Registration Number:21020301980029
|Transaction Date:20/01/2021
PRN:A1161422
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

5/13
PRICE
$16.5 M
Saleable Area
636sq.ft.
Buy $25,937 /sq.ft.
Gross Area
840sq.ft.
Buy $19,643 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 20/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road