Sold
Royal CourtFLOOR 28FLAT B
Registration Number:25041400140108
|Transaction Date:31/03/2025
PRN:A1160375
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeLee李祖傑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-644557)
Sold

1/2
PRICE
$13.11 M
Saleable Area
702sq.ft.
Buy $18,677 /sq.ft.
Gross Area
919sq.ft.
Buy $14,263 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 31/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road