Sold
Royal CourtFLOOR 26FLAT A
Registration Number:23073101290088
|Transaction Date:14/07/2023
PRN:A1160187
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
PRICE
$12 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $24,341 /sq.ft.
Gross Area
651sq.ft.
Buy $18,433 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 14/07/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road