Sold
Royal CourtFLOOR 28FLAT A
Registration Number:25080800220770
|Transaction Date:16/07/2025
PRN:B5412564
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HelenChau周海詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-213403)
PRICE
$9.38 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $19,027 /sq.ft.
Gross Area
651sq.ft.
Buy $14,409 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 16/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
186
Walking toAdmiraltyStation
8 Min(s)
Address/ Area
9M Kennedy Road